brokenlinkgraphicbrighter1-524x350

تصحیح لینک های شکسته سایت وردپرسی

تصحیح لینک های شکسته سایت وردپرسی پس از انتقال سایت از لوکال هاست به سرور آنلاین

اگرچه مقالات متعددی  در رابطه با انتقال سایت وردپرسی از لوکال هاست به سرور آنلاین در اینترنت موجود هست امّا در بسیاری از اونها از یک مطلب بسیار مهمی چشم پوشی شده که متاسفانه ابهام بزرگی را  ایجاد میکنه و اون نادرست بودن لینک ها و عدم نمایش عکس ها و نمایش لینک ها در حالت لوکال هاست علی رغم انتقال کامل سایت به سرور آنلاین است.

 

در این مقاله سعی بر آن هست تا مشکل نادرست بودن لینک های سایت های جدید وردپرسی را که از لوکال به سرور واقعی منتقل شدند رو برای همیشه حل کنیم.خب بریم سراغ اصل مطلب:

در فرایند انتقال سایت وردپرسی از لوکال هاست به سرور آنلاین شما یک سری لینک های شکسته یا به زبان ساده لینک های نادرست ( لینکهایی که از حالت لوکال هاست  به یادگار باقی مانده ) و هم چنین عکس هایی که علی رغم موجود بودن نمایش داده نمیشن رو خواهید داشت.برای رفع این مشکل و اصلاح لینک ها ابتدا وارد php my admin  بشین و سپس از گزینه های نوار بالایی SQL رو انتخاب کنید. حالا تکه کد به زبان sql زیر رو در ناحیه ادیتور متنی وارد کنید و گزینه Go را بزنید. اگر بخواهیم خیلی ساده و مختصر در مورد کد توضیح بدیم این که  هر قسمت را که لینک باقی مانده از لوکال هاست دارد با لینک آدرس سایتتان که همان دامین سایت شما می باشد عوض میکند.

[php]UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, 'localhost/wpsite/', 'www.yourlivesite.com');[/php]

web-learningدر قسمت localhost/wpsite/ آدرس فعلی که با کلیک بر روی یک لینک خراب برای شما به نمایش در میاد رو قرار بدید(از آنجایی که فرض ما بر این است که سایت اکنون از لوکال به سرور منتقل گردیده) و به جای www.yourdomain.com دامنه سایت خود را وارد کنید.

قسمت دیگه ای از دیتابیس که در رابطه با لینک ها نیاز به تغییر داره در شکل های زیر نشون داده شده که بایستی مطابق با شکل عمل کنید و آدرس سایت یا همان دامنه ی خودتون رو جایگزین آدرس موجود کنید.وارد php my admin شوید و سپس از ستون سمت چپ بر روی دیتابیس خود کلیک کرده و حال از ستون structure  مطابق شکل زیر wp-options را انتخاب کنید.

web-learning

سپس در صفحه ی باز شده از ستون option-name به دنبال siteurl  و home مطابق با شکل زیر بگردید و پس از یافتن هر یک بر روی گزینه ی Edit همانطور که در شکل مشخص شده کلیک کنید و آدرس موجود را به آدرس دامین سایت خود تغییر بدید.

web-learning

web-learning

امیدوارم که این مطلب براتون مفید بوده باشه و قدمی شما رو به سمت جلو پیش برده باشه.از  آنجایی که برای تهیه یک پست آموزشی وقت زیادی صرف میشه لطفاً در صورت استفاده از مطلب در سایت خودتون لینک به مطلب اصلی رو قرار بدین.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *